LEPARD LEPARD2

OFERUJEMY moduły, które  fabryczne światła drogowe zamieniają w światła do jazdy dziennej.

Światła do jazdy dziennej są już standardem w wielu nowoczesnych samochodach. Zapewniają komfort i zwiększają bezpieczeństwo na drodze. Ale co najważniejsze zmniejszają zapotrzebowanie na energie elektryczną z akumulatora a co za tym idzie zmniejszają zużycie paliwa w stosunku do sytuacji, w której używane są światła mijania.

Moduł DRL jest inteligentnym urządzeniem pozwalającym na uzyskanie świateł dziennych w miejscu świateł drogowych(długich), bez naruszania fabrycznej instalacji samochodu oraz jakichkolwiek modyfikacji reflektorów. Dzięki modułowi światła dzienne świecą tak jak światła drogowe, ale ze zmniejszoną jasnością świecenia (regulowaną od 10% do 70%) i co za tym pobierając z akumulatora od 10% do 70% mocy nominalnej żarówek.

Światła DRL na bazie świateł drogowych, dają rozproszone, dobrze widoczne w dzień światło, jednocześnie nie oślepiając innych kierowców. Podczas jazdy na światłach dziennych DRL świecą się tylko dwie żarówki świateł drogowych ze zmniejszona jasnością (zależnie od ustawienia). Nie świecą się światła tylne, nie działa podświetlenie kabiny samochodu oraz tablicy rozdzielczej.

Moduł posiada pełną automatykę sterownia światłami dziennymi DRL. Automatycznie włącza je po uruchomieniu silnika i wyłącza po jego zatrzymaniu. Automatycznie wyłącza światła DRL – po przełączeniu na światła pozycyjne, mijania lub drogowe.